Обласна програма «Молодь Кіровоградщини» як приклад реалізації молодіжної політики в області
- Катя Хлебникова
- 19 окт. 2017 г.
- 4 мин. чтения

Обласна програма «Молодь Кіровоградщини»
як приклад реалізації молодіжної політики в області
Григоренко Олена,
Новгородківський РПД
Сьогоднішнє суспільство приділяє належну увагу підростаючому поколінню. Не так давно в нашій області була затверджена програма «Молодь Кіровоградщини». На засіданнях районного парламенту ми ознайомилися із основними положеннями даного документу.
Якщо коротко їх озвучити, то програма передбачає створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості. Протягом чотирьох років (2016-2020) планується втілення головних завдань цієї програми як на рівні області, так і на місцевому рівні.
Вже сьогодні, в 2017 році, ми можемо бачити конкретні результати реалізації проекту «Молодь Кіровоградщини». А саме: на обласному рівні обдарована молодь забезпечена стипендіями – студенти отримують грошову винагороду за успіхи в навчанні. Хотілося б, щоб і учням шкіл давали таку стипендію за особливі досягнення. Але ми віримо, що все попереду.
Студенти місцевих вузів Кропивницького активно співпрацюють з органами місцевого самоврядування. Відбувається своєрідний контроль за втілення програми в життя молоді.
На місцевому рівні ми, юні парламентарі, беремо участь у засіданнях районної ради, співпрацюємо з адміністрацією Новгородківського району. Нас поважають, прислухаються. І ми віримо, що все це недаремно.
Національно – патріотичне виховання молоді
Долинський РПД
Микитенко Юрій голова комісії екології та спорту
Патріотичне виховання - складова національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина – патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання своїх громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин.
В сучасних умовах пріоритетною частиною патріотичного виховання є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування готовності до захисту Вітчизни, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України, як особливому виді служб. Системна організація військово-патріотичного виховання молоді має бути спрямована на підготовку її до оволодіння військовими професіями, формування психологічної та фізичної готовності до служби в Збройних Силах.
Патріотичне становлення індивіда відбувається як двоєдиний процес: на психологічному рівні – це формування уявлень, почуттів, звичок, настроїв та прагнень; на ідеологічному – формування патріотичної свідомості, ідей, поглядів і переконань.
Аналізуючи різні підходи до визначення поняття «патріотизм» можна виділити його зовнішню структуру:
патріотичні почуття;
національна гідність людини;
потреба в задоволенні національних інтересів;
патріотична свідомість на основі національної свідомості, розуміння своєї громадянської ролі в суспільстві;
національний такт і толерантне ставлення до людей інших національностей;
бажання і потреба в накопиченні, збереженні та передачі національних культурних цінностей;
готовність до патріотичної діяльності.
Патріотизм як почуття має внутрішню структуру яка складається з наступних компонентів:
перший, поверхневий – природна любов до свого народу як до великої родини, любов до рідної мови, природи;
другий – відчуття патріотизму розумом, усвідомлення обов’язку перед власним народом, готовність стати на захист його інтересів;
третій – переплетіння любові до рідного, близького з усвідомленням свого обов’язку перед народом; це прагнення і готовність служити Батьківщині.
У патріотичних почуттях відображається ставлення особистості до своєї держави, її минулого, майбутнього та сьогодення.
Складовими патріотичних почуттів є :
почуття належності до своєї держави та її народу ;
почуття гордості за успіхи держави;
повага до історії, культури, традицій, вірувань, менталітету;
захоплення героїчними подвигами минулого та сучасності;
любов до рідної природи;
шанування рідної мови, традицій, звичаїв, обрядів своєї країни;
ностальгія при розлуці з Батьківщиною;
неприязнь до всього антиукраїнського;
почуття національної гідності.
Нині, як ніколи, потрібні нові підходи і шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. Це пов’язано з інтеграційними процесами, що відбуваються в Україні, Євроцентричністю, пробудженням громадянської і громадської ініціативи, виникненням різних громадянських рухів, розповсюдженням волонтерської діяльності, тощо.
Патріотичні почуття, особливо загострюючись у складних, екстремальних, доленосних для Батьківщини ситуаціях, єднають людей, спонукають ставити суспільне вище за особисте, зменшують життєвий егоїзм.
В сучасних умовах емоційне начало патріотизму виявляється у мужності , рішучості, готовності громадян України відстоювати незалежність своєї держави всіма можливими засобами.
Особлива відповідальність за долю країни належить нам, молоді. Саме ми забезпечуємо соціальну мобільність суспільства та виступаємо джерелом ініціативи та вдосконалення всіх сфер суспільного життя.
В наш час необхідною умовою включення молоді у суспільне життя є розвиток її самоорганізації та соціальної активності.
Соціальна активність – це сукупність форм людської діяльності, свідомо орієнтованої на рішенні завдань, які постають перед суспільством, соціальною групою в цей період. Соціальна активність може проявлятися у різних сферах: трудовій, громадсько- політичній, культурній.
Сьогодні важливого значення набувають пошуки і розробки сучасних підходів до створення якісно нових основ у виховній діяльності з підростаючим поколінням, орієнтованих на оновлену структуру його цінностей і інтересів, відповідних найважливішим тенденціям розвитку нашого суспільства.
У роботі, присвяченій патріотичному вихованню молоді, можливо виділити наступні види та форми молодіжної діяльності:
участь в різних молодіжних організаціях, органах учнівського самоврядування і координаційних радах;
соціальні проекти молоді на громадських засадах;
волонтерські проекти.
За допомогою участі в соціальних проектах, ми маємо можливість самореалізовуватися, налагоджувати зв’язки і комунікації, підвищувати творчий потенціал.
На підвищення соціальної активності молоді спрямовані завдання патріотичного виховання:
утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
виховання поваги до Конституції України, законів України, державної символіки;
підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника, героя;
формування толерантного ставлення до інших народів, культур, традицій;
утвердження гуманістичної моральності, як базової основи громадянського суспільства;
культивування кращих рис української ментальності – працелюбності, свободолюбства, справедливості, доброти, чесності, бережливого ставлення до природи;
спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.
Реалізацію завдань вбачаємо в забезпеченні спільних зусиль органів влади, органів місцевого самоврядування та молодіжних організацій.
Індикаторами ефективності реалізації національно-патріотичного виховання стануть підвищення рівня знань у молоді про видатних особистостей українського державотворення, визначних вітчизняних учених, педагогів, спортсменів, провідних діячів культури і мистецтва; розширення сфери застосування української мови дітьми та молоддю; збільшення кількості заходів із вшанування героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України.
Comentarios